Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:twisted:Jestlipak se to náhodou neříká o mužských Kacuro,nespletl jsi se ? ;)
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
:twisted:Jestlipak se to náhodou neříká o mužských Kacuro,nespletl jsi se ? ;)


no o chlapech se to právě myslí nesprávně, protože chlapi jsou právě v myšlenkách u svých sbírek, kdežto ženské většinou nic nesbírají a tak myslí na ty cm :twisted:

ale to už jsme OFF TOPIC, takže bych to tu dále nerozebíral :) a děti ať tohle nečtou, aby se nepokazila jejich mravní výchova :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 31. 1. 2008, 14:52. »
Registrovaný uživatel
;)
Registrovaný uživatel
Ještě,že jsem ta vyjímka a sběratelka, mohu zůstat klidná. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kacuro myslim ze uz aj taky rower vo svojich 14 rokoch chape ze deti nenosi bocian :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
To Bulit: Možno se náš Kacuro řídil heslem "podle sebe soudím tebe", za jeho mladých let to bývávalo jiné (zřejmě... :mrgreen: )
Registrovaný uživatel
To Pavel Gregor: Pavli došly ti ty fotky těch mých Ferdinandů ? ;) Popř.co na ně říkáš? 8)
Registrovaný uživatel
Vždyť je to tu chlubírna, tak se musím pochlubit všem se svými Ferdoj(jak říká Pavel G.) :D
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, jo. Pěkný. Právě Ti píšu mail, kde Ti ho chválím.
Registrovaný uživatel
hmmmm Ferdu neocením, páč tu Habsburskou lúzu už nesbírám :) končím rokem 1526 :D
Registrovaný uživatel
Na mě je to naopak příliš hluboko do minulost :)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
zdravím přátelé a posílám tip na uložení sbírky (třeba zrovna) středověkých mincí v mincovní skříňce s popiskami :D

http://kacuro.wz.cz/min_01.jpg
http://kacuro.wz.cz/min_02.jpg
http://kacuro.wz.cz/min_03.jpg


:shock: :D Jůůůů, vážně moc pěkné.....
Mincovní skříňku nemám, středověkých mincí mám zatím kolem 20 mincí, prozatím si vystačím s albumem,hm nevím u skříňky by mi vadilo,že když se s nimi budu někomu chlubit a budu je chtít ukázat oboustranně,budou se stále brát do ruky,přiznávám,že v tomto jediném dávám přednost albumu. :)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
A zopár grošov...

Obrázek vložený uživatelem


Musím pochválit jak soubor grošů, tak drobných ražeb, bohužel musím zkazit radost v tom, že ty dvě kontramarky vpravo dole nejsou pravé. Provenience Ukrajina, nebo někde okolo, stáří cca 15 - 20 let.
Registrovaný uživatel
Všechno je to moc pěkné
Registrovaný uživatel
A mimochodem,trumfnu vás všechny,je mi 13
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
Jůůůů, vážně moc pěkné.....
Mincovní skříňku nemám, středověkých mincí mám zatím kolem 20 mincí, prozatím si vystačím s albumem,hm nevím u skříňky by mi vadilo,že když se s nimi budu někomu chlubit a budu je chtít ukázat oboustranně,budou se stále brát do ruky,přiznávám,že v tomto jediném dávám přednost albumu. :)


ahoj Míšo, teprve teď jsem si všimnul Tvé reakce :oops: do alba bych si středověk nedal ani za nic, nevím jak Ty, ale já se občas se svými mincemi "mazlím" :) takže je do ruky beru a je jistě šetrnější je vzít nebo otočit když jen tak leží, než je furt tahat z políček alba, kdy se spíš můžou poničit. navíc když jsem měl mince z počátku mé sběratelské kariéry v albu, tak se v těch políčcích alba čas od času srážela vlhkost a mám i dojem, že se můžou o ten plast nežádoucně otírat. ale každý ať si ukládá mince jak chce :D
Registrovaný uživatel
Aurelian02 napsal
Archypov napsal
A zopár grošov...

Obrázek vložený uživatelem


Musím pochválit jak soubor grošů, tak drobných ražeb, bohužel musím zkazit radost v tom, že ty dvě kontramarky vpravo dole nejsou pravé. Provenience Ukrajina, nebo někde okolo, stáří cca 15 - 20 let.

hmmmm :shock: :shock:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
groše jsou moc pěkný!!!!Jinak bratře kacuro taky mám středověk v obalech jak říká Míša.Asi máš pravdu,že to není moc dobrý,ale má to výhodu tu ,že je mužeš ukázat z obou stran a nemusíš se strachovat že se ti někam zašantročí. :twisted: :mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
:D hmmm, to bude asi tím, že se nikomu nechlubím a neukazuji je, jen si je prohlížíme sami z přítelkou :)
Registrovaný uživatel
Zdravím bratři . :mrgreen:
Obě varianty mají něco do sebe,vlhkosti jsem si vědoma,to tření o plast mi,ale jaksi uniklo. :? No já se s nimi taky pomazlím,hlavně když je poprvé držím v ruce a pak je šupnu do toho alba a chodím se jimi kochat.Je však jedna věc,né že bych o nich nějak obvzlášť před známími mluvila,ale když by je chtěli vidět(jako,že občas chtějí),s albumem mohu lépe manipulovat,popř. cestovat a ostatní nechám jen kochat se pohledem, asi by mi vadilo,když by si je prohlíželi v rukách,ten má špinavé ruce,ta na ně pšikne,tomu to spadne, asi bych se z toho pak zbláznila. :roll: :D
Registrovaný uživatel
Taky mám radši obaly
Registrovaný uživatel
Ještě k tomu tření v obalu, to tření až tak závadné snad nebude,to už mi vadí víc ta vlhkost. Ale i s tou by to snad nemělo bý tak hrozné.
Jen mi ještě vysvětlelte,když mi občas dojde mince přilepená lep.páskou a při odrtžení na pásce zůstane jakoby stříbrný plátek z mince,nepoškozuje se tím ta mince? :?
Registrovaný uživatel
minciam ulozenym v plaste sa nemoze nic stat ;) za vyse 30 rokov som nepostrehol ziadnu zmenu razebniho lesku :D .podla mna je dolezite zlozenie plastu a skladovanie....
Michaela: to ti niekto posiela mince priamo zalepene? :D to je pako :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
:twisted: ;)
Registrovaný uživatel
soudobým mincím to možná vadit nemusí, ale u tenkých středověkých mincí bych si tím tak jistý nebyl. už jen to, jak se stránka alba nepatně prohýbá třeba při otáčení ... ale ať si každý uchovává sbírku jak chce :) moje mince jsou krásně v mincovní skříňce a nemůžu si to vynachválit. sice je tu zase riziko prachu, ale stačí na ně 1x týdně fouknout a je po prachu :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1