Moderátoři: smith

milstr

Uživatel
#681 - 17. 4. 2009, 18:20

S většinou komentářů souhlasím, ale skutečný stav neni tak zlí jak to vypadá na scanech. Na vaše grošíky to určitě nemá, ale nebojte už se chystám taky nějaký středověk sehnat.
Jinak toto není moje období, vlastně ani žádné nemám.
Moje sbírka čítá tak 3000 moderních mincí ze světa, téměř komplet oběhové i pamětní naše od 1918 do 1993, od 2004 všechny proof. Pak trochu antiky, nějaké RU a cca 500 bankovek svět. i našich.

"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"

Dracek

Uživatel
#682 - 17. 4. 2009, 18:22

Nechci ti radit, ale sbírat raději na kvalitu mincí než kvantitu je lepší...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

milstr

Uživatel
#683 - 17. 4. 2009, 18:35

Dracek: To máš samozřejmě pravdu, ale já nějak nejsem schopný se rozhodnout co sbírat. I když se začnu soustředit na konkrétní mince ponechám si stejně i to ostatní, kromě proof mincí které mám jen jako investici. Začínám je pomalu prodávat a chci za ně nakoupit nějaké groše a tolárky 😉.

"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"

Denarius

Uživatel
#684 - 17. 4. 2009, 18:45

grošíky klidně, ale na tolárky a hlavně pražské doporučuji zapomenout 😃

Archypov

Moderátor
#685 - 17. 4. 2009, 18:47

To Dracek a milstr: Ja súhlasím s vami oboma. Dracek má pravdu, osobne sa tiež prikláňa, k zbieraniu kvality na úkor kvantity, aj čo sa týka pražských grošov. Dracek je stará harcovník a dobre vie o čom hovorí, grošom sa venuje už nejaký ten piatok a rozumie im. Ale sympatické je mi v podstate aj zbieranie milstra, zozbierať sa ti síce nikdy nepodarí všetko, ale o tom by sme vedeli hovoriť aj my "grošáci". 😉

milstr

Uživatel
#686 - 17. 4. 2009, 18:58

Vzhledem k tomu že hodně států přešlo na euro a další se k tomu chystají, má podle mě cenu sbírat i moderní mince. Za pár desítek let už ani nikdo debude vědět kde se čím platilo.
Ale moderní mince nekupuju jen dostávám nebo vyměnuji. Převážně se soustředuji na naše území, chtěl bych zkompletovat naše oběžné mince a pak se uvidí co dál.
Pokud má někdo nějaké naše oběžné mince na výměnu ať mi napíše co má já pošlu soupis přebytků.

"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#687 - 17. 4. 2009, 19:16

mozna bysme mohli neco povymenit, mame podobnej zaber. jen ted nestiham...

milstr

Uživatel
#688 - 17. 4. 2009, 19:26

4oliver: až budeš stíhat tak mi napiš.

"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"

Dracek

Uživatel
#689 - 17. 4. 2009, 19:28

milstr:
Taky nesbírám jen jednu oblast. Jednu oblast ze starověku, jednu z našeho území cca před rokem 1650, na varianty jedno slezské knížectví období z let 1651-1672, no a pak růžné věci co se mi líbí či jsou něčím historicky zajímavé, ale jen ukázkově a v pěkných stavech. V horším stavu koupím a zařadím minci jen zcela výjmečně, pokud je pěkná nesehnatelná(či dokonce mimo muzea neexistuje) a nebo těžko sehnatelná a je tak levná, že až se ji budu po sehnání lepší chtít zbavit, neměl bych prodělat, nebo jen málo. 😃

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

milstr

Uživatel
#690 - 17. 4. 2009, 19:32

Dracek: mám teď v merku tvoje slezsko co prodáváš na Aukru, tak třeba uděláme obchod 😉

"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.