Moderátoři: smith

___

Uživatel
#4661 - 2. 6. 2016, 17:52

🙂 aj ja ti ďakujem...to očakávanie a tá iskrička v očiach, keď sme to rozbaľovali je skrátka k nezaplateniu.

martinvangelis

Uživatel
#4662 - 5. 6. 2016, 22:29

následující 54 let stará koruna možná na první pohled do chlubírny nepatří (ani po mém chabém vyčištění), na hledačském webu by ale do chlubírny patřila určitě.
Důvodem jsou okolnosti nálezu.
Předevčírem ji po cestě s rodiči do obchodu, opozdíce se o pár metrů za námi, vyhrabala na sousedním záhonu moje ještě ani ne dvouletá dcera Anežka :-) Pracovní pomůcky veškeré žádné, pouze pod paží plyšový medvěd, který si možná bude nárokovat část nálezného. Když na mě s ní mávala, radost byla veliká na obou stranách :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Tovy

Uživatel
#4663 - 6. 6. 2016, 00:46

Hehe, super. Ted si pricichla k nalezu, takze pocitej s tim, ze na Vanoce budes muset koupit detektor 🙂

Misak33

Moderátor
#4664 - 6. 6. 2016, 07:07

Wow, super! 🙂

Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

viking

Uživatel
#4665 - 6. 6. 2016, 14:35
Hehe, super. Ted si pricichla k nalezu, takze pocitej s tim, ze na Vanoce budes muset koupit detektor 🙂

Takových kousků mám doma cca 200, chodím s detektorem pravdelne, ale dětské nálezy jsou ty nejkrásnější :-)

pavelgregor

Profilový obrázek
Moderátor
#4666 - 11. 6. 2016, 11:52

Poslední dobou nějak není čím se chlubit. Tak jsem si udělal radost tímto větším drobáčkem. Jedná se o 1/4 groš města Štrasburg, čímž jsem si po delší době doplnil další nominál tohoto města. Myslím si, že zachovalostí na tom není zas až tak špatně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Humphrey

Uživatel
#4667 - 18. 6. 2016, 23:46

Ještě nikdy jsem sem nic nedal. Myslím ale, že tenhle krejcar není nejhorší (tedy mince, ne fotky).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#4668 - 2. 7. 2016, 00:27

Chtel jsem napsat, ze tu chcip pes a zatim koukam, ze sem tam se tu neco odhraje a ze jsem to jen zazdil, napr. hezky greggyho grosovy prirustek, ktery by mne take neurazil. Chapu, ze to tu drime, protoze dneska je kazdej opatrnej se necim pochlubit (ale CHLVBIRNA v antice je o dost zivejsi rekl bych). Nastesti existuji i obycejne a ne drahe a ne vzacne veci a ty snad nezdravou zavist nezpusobi a prejici oko potesi. Takze zde mame Francii, Ludvika XII (soucasnika Vladislava II. a Ludvika Jagellonskeho), douzain (billon). Hmotnost 2,63 g, strizek dokonce pekne zvoni. Mincovna by mela byt Saint-Pourcain, ale zatim jsem to presne nehledal a neurcoval (uvedeno je Duplessy 664 ale tomu uplne neverim, videl jsem dost odlisne varianty). Opisy jsou slusne citelne: +LVDOVICVSFRAnCORVREX a BENEDICTV+SITNOME*DnI. Tak snad se nekomu bude libit 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

turtleoverhead

Uživatel
#4669 - 2. 7. 2016, 00:56

Mně se líbí moc a ten Strasbourg nahoře taky. 😉

pavelgregor

Profilový obrázek
Moderátor
#4670 - 2. 7. 2016, 09:31

Oli, jestli chceš, tak Ti Duplessyho můžu v úterý přivést. Už ho mám doma. Pěknej plecháček. 😆

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.