Moderátoři: smith

pavelgregor

Moderátor
#311 - 12. 2. 2008, 16:08

To Aurelian : Pokud by to bylo možné, měl bych zájem o fotky kontramarek. I těch falešných. Rád bych je doplnil do své databáze. Jelikož se mi zatím nedaří legální cestou dostat k fotkám kontramarek, musel jsem si je všechny překreslit. 😞 Ale to není ono. Fotky by byly jistě použitelnější.
Samozřejmě bych byl vděčný i za jakékoliv další informace ke kontramarkám.
Pokud by jste mi chtěl nějaké informace poskytnout, najdete moji mailovou adresu v odkazu. Děkuji.

Topa77

Uživatel
#312 - 12. 2. 2008, 21:50

Máte mít popelku z Rakouska Uherska nebo možná z první republiky, nevím neumím německy a tam se to plato vejde nachlup přesně 🙂

Aurelian02

Uživatel
#313 - 14. 2. 2008, 16:43



Obrázek vložený uživatelem



Obrázek vložený uživatelem



Obrázek vložený uživatelem




Obrázek vložený uživatelem


Zdravím všechny, koho to zajímá. Zatím to nemám vše zpracované jak bych si přál, tak jsem alespoň nafotil tyto dvě kontamarky k porovnání s padělky. Pro zajímavost, kontramarka Ambergu existuje v 11 variantách (viz. Krusy - Gegenstempel auf Münzen des Spätmittelalters), někdy jsou to změny nepatrné, zde zobrazené mají routy směřující na obě strany, jinak rozdíl je v jiné kresbě a celkově falešná kontramarka působí moc moderně. Navíc jsou vždy falza ražená moc pěkně, u pravých rána většinou směřuje trochu zešikma, méně již kolmo, je použito značné rány a mince je deformovaná, část materiálu je vytlačena momo obraz kontramarky.


Obrázek vložený uživatelem



Obrázek vložený uživatelem



Obrázek vložený uživatelem




Obrázek vložený uživatelem


Detaily kontramarek zleva - již pouhým okem viditelný padělek Ambergu, jak píše patason poznávací znamení šrafování v routech, druhý a třetí detail jsou pravé kontramarky, čtvrtá a páta moderní falzum pro porovnání, opět dost markatní rytecký rozdíl i a mělká ražba.
Pro patasona, nejsem nástrojář ani odborník na ražbu, ale moc bych pochyboval, že plastové razidlo napodobí razidlo kovové. Kdyby to tak bylo, tak už máme problém, ale tyto naivní pokusy zatím jsou nebezpečné pouze pro neznalé. Byl bych rád, kdyby to tak i zůstalo.

jano7B9

Uživatel
#314 - 14. 2. 2008, 16:53

moooc zaujimave 😉

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

patason

Uživatel
#315 - 14. 2. 2008, 17:18

To Aurelian: No, přesvědčovat vás nebudu... každopádně já opravdu nemám 100% jistotu u kontramarek, které bych si sám nenašel (a to by ještě muselo být bez náznaku podezření, že mi je tam někdo před hledáním narafičil) a tak je nesbírám...

Robbie

Uživatel
#316 - 28. 3. 2008, 08:46

Tak co kluci, to už jste si tak dlouho nic pěkného nekoupili?

..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Michaela

Uživatel
#317 - 28. 3. 2008, 09:14

To Robie: Teda sice nejsem kluk,ale snad ti tonevadí,něčím bych se pochlubila, obohatila jsem si sbírku o tři nové kousky drobáčků Ludvíka.
http://klasika.ukazto.com/?img=2514265,Ludvk.jpg
http://klasika.ukazto.com/?img=2514266,ludvikcernyp.jpg

kacuro

Uživatel
#318 - 28. 3. 2008, 17:51

no michaelo takové bullshit fotky? 😃

roland22

Uživatel
#319 - 29. 3. 2008, 12:37

tak dnes sa mi podarilo na burze získať tento celkom pekný soľnohradský groš 🙂


grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#320 - 29. 3. 2008, 13:07

Blahoželám pekný.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.