Moderátoři: smith

kacuro

Uživatel
#291 - 10. 2. 2008, 09:52
😲 😃 Jůůůů, vážně moc pěkné..... Mincovní skříňku nemám, středověkých mincí mám zatím kolem 20 mincí, prozatím si vystačím s albumem,hm nevím u skříňky by mi vadilo,že když se s nimi budu někomu chlubit a budu je chtít ukázat oboustranně,budou se stále brát do ruky,přiznávám,že v tomto jediném dávám přednost albumu. 🙂

ahoj Míšo, teprve teď jsem si všimnul Tvé reakce 😳 do alba bych si středověk nedal ani za nic, nevím jak Ty, ale já se občas se svými mincemi "mazlím" 🙂 takže je do ruky beru a je jistě šetrnější je vzít nebo otočit když jen tak leží, než je furt tahat z políček alba, kdy se spíš můžou poničit. navíc když jsem měl mince z počátku mé sběratelské kariéry v albu, tak se v těch políčcích alba čas od času srážela vlhkost a mám i dojem, že se můžou o ten plast nežádoucně otírat. ale každý ať si ukládá mince jak chce 😃

jano7B9

Uživatel
#292 - 10. 2. 2008, 11:55
Musím pochválit jak soubor grošů, tak drobných ražeb, bohužel musím zkazit radost v tom, že ty dvě kontramarky vpravo dole nejsou pravé. Provenience Ukrajina, nebo někde okolo, stáří cca 15 - 20 let.

hmmmm 😲 😲

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Radek Deraha

Uživatel
#293 - 10. 2. 2008, 14:00

groše jsou moc pěkný!!!!Jinak bratře kacuro taky mám středověk v obalech jak říká Míša.Asi máš pravdu,že to není moc dobrý,ale má to výhodu tu ,že je mužeš ukázat z obou stran a nemusíš se strachovat že se ti někam zašantročí. 😈 😁 😉

kacuro

Uživatel
#294 - 10. 2. 2008, 14:13

😃 hmmm, to bude asi tím, že se nikomu nechlubím a neukazuji je, jen si je prohlížíme sami z přítelkou 🙂

Michaela

Uživatel
#295 - 10. 2. 2008, 14:14

Zdravím bratři . 😁
Obě varianty mají něco do sebe,vlhkosti jsem si vědoma,to tření o plast mi,ale jaksi uniklo. 😕 No já se s nimi taky pomazlím,hlavně když je poprvé držím v ruce a pak je šupnu do toho alba a chodím se jimi kochat.Je však jedna věc,né že bych o nich nějak obvzlášť před známími mluvila,ale když by je chtěli vidět(jako,že občas chtějí),s albumem mohu lépe manipulovat,popř. cestovat a ostatní nechám jen kochat se pohledem, asi by mi vadilo,když by si je prohlíželi v rukách,ten má špinavé ruce,ta na ně pšikne,tomu to spadne, asi bych se z toho pak zbláznila. 🙄 😃

simonek

Uživatel
#296 - 10. 2. 2008, 14:21

Taky mám radši obaly

Michaela

Uživatel
#297 - 10. 2. 2008, 14:32

Ještě k tomu tření v obalu, to tření až tak závadné snad nebude,to už mi vadí víc ta vlhkost. Ale i s tou by to snad nemělo bý tak hrozné.
Jen mi ještě vysvětlelte,když mi občas dojde mince přilepená lep.páskou a při odrtžení na pásce zůstane jakoby stříbrný plátek z mince,nepoškozuje se tím ta mince? 😕

jano7B9

Uživatel
#298 - 10. 2. 2008, 14:51

minciam ulozenym v plaste sa nemoze nic stat 😉 za vyse 30 rokov som nepostrehol ziadnu zmenu razebniho lesku 😃 .podla mna je dolezite zlozenie plastu a skladovanie....
Michaela: to ti niekto posiela mince priamo zalepene? 😃 to je pako 😃

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Radek Deraha

Uživatel
#299 - 10. 2. 2008, 16:32

😈 😉

kacuro

Uživatel
#300 - 10. 2. 2008, 17:05

soudobým mincím to možná vadit nemusí, ale u tenkých středověkých mincí bych si tím tak jistý nebyl. už jen to, jak se stránka alba nepatně prohýbá třeba při otáčení ... ale ať si každý uchovává sbírku jak chce 🙂 moje mince jsou krásně v mincovní skříňce a nemůžu si to vynachválit. sice je tu zase riziko prachu, ale stačí na ně 1x týdně fouknout a je po prachu 😃

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.