Moderátoři: smith

NumJeník

Uživatel
#191 - 8. 12. 2007, 18:22

není špatné - závidí

na té fotce nejsem já

patason

Uživatel
#192 - 16. 12. 2007, 09:05

Ahoj všem! Jsem si včera na pražské aukci ČNS udělal radost, taxe musím pochlubit... Leč důvodem k chlubení mi není pouhopouhá ješitnost (a samozřejmě dobrý pocit z toho, že ti, kdož tento groš nemají budou alespoň trochu závidět 😁 😈 ), ale hlavně jsem zvědavý na názory všech přítomných na to, zda ve svých sbírkách preferují zachovalost nebo spíš zastoupení typů a variant. Zajímá mě to ze dvou důvodů. Jednak se častěji setkávám s názory, že "dát si do sbírky nedoraženou nebo prostě ošklivou minci, tak tu sbírku jako celek bude kazit a nebude na ní pěkný pohled a je jedno, zda jde o vzácnou nebo dokonce unikátní variantu". Já naopak dávám do sbírky i hůř zachovalé mince, pokud je na nich čitelné to důležité. Nevylučuji pozdější výměnu za lépe zachovalý kus téhož typu a varianty... Co si o tom myslíte vy? A teď už to slíbené chlubení:

Obrázek vložený uživatelem

facctory

Moderátor
#193 - 16. 12. 2007, 09:20

Súhlasím s Tebou, tiež som za rozmanitosť zbierky aj za cenu, že tie mince nie sú v nejakom superstave. Veď mince nezbieram preto aby to oku lahodilo a aby som sa z mincami niekde chválil. A možnosť výmeny za lepšiu predsa zostáva.

A k tomu chubení.....pekný kúsok a samozrejme taká zdravá závisť... 😁 gratulujem....

Radek Deraha

Uživatel
#194 - 16. 12. 2007, 10:54

Ten tvůj groš je pěkný blahopřeji a tady dávám na ukázku svůj první groš Ferdinanda co jsem sehnal.

Obrázek vložený uživatelem

Topa77

Uživatel
#195 - 16. 12. 2007, 14:43

Hmm, ten lev v kleci je moc pěkný 😲 a protože ho nemám, tak závidím 😉 ale uklidňuju se tím, že už to vlastně není starý dobrý pražský groš 😃

Já jsem na tom stejně, klidně vezmu do sbírky ne zrovna moc zachovalou minci, hlavně že jí mám zastoupenou variantu. A pak když se objeví lepší kousek, tak je vyměním. Mám ale malý problém, ani té méně zachovalé se potom nezbavím 😁 😁

patason

Uživatel
#196 - 16. 12. 2007, 14:59

To Topa77: To už seš pak skoro dobový špořil než novodobý sběratel 😁 😁 Já většinou nemám problém s oželením staršího, hůř zachovalého kusu, pokud je ale opravdu na variantu stejný, jako novější, lépe zachovalý. Samozřejmě, že nejdu na rozlišovací úroveň razidlo, ale pokud souhlasí obrazy i písmo a rozdělovací znaménka, klidně provedu výměnu a původní kus střelím...

patason

Uživatel
#197 - 16. 12. 2007, 14:59

To All: Jakou minci ve vaší sbírce považujete za nejvzácnější?

Topa77

Uživatel
#198 - 16. 12. 2007, 15:07

Patason: ono zase těch dvakrát zastoupených variant není tolik. 😃 A zatím to mám tak, že tu minci, na které jsou lépe zachované opisy, mám jako zástupce typu nebo vatianty a tu, na které jde třeba vidět lépe patasonova rubní značka 😁 😉 , mám jako zástupce té značky 😁 😁

Nejvzáčnější zatím Václav II. Sm4, kterého mám díky Pehu. Škoda že mi nevyšla tvá aukce 😞, protože ten dražený byl hezčí.

Na odklepnuto jsem čekal, že půjdeš do JL mnohem víc, skončil někde 1050,- Kč.

pavelgregor

Moderátor
#199 - 16. 12. 2007, 16:32

Patason : Pěkný grošík. Škoda, že si zrovna kejchli, když ho razili. 😆

Ohledně té nejcennější mice ve své sbírce je to horší. Velmi pěkný je ten tvůj b.peníz Geinzkoflera. Dlouho jsem o něm uvažoval, než jsem do něj šel. A pěkně jsem na něm vykrvácel, ale je mu u mě dobře( je to můj první peníz se značkou mincmistra) . Ale raději mám b.penízky Ferdinanda. Ty lvíčci jsou na nich takoví živější. 😆

No a radost oku dělají bílé groše z Jáchymova a Č.Budějic.
Nelze tedy jednoduše říct, který peníz je pro mne nejcennější. Nejcennější jsou všechny, pokud jsou spolu a vzájemně se doplňují.

A k té zachovalosti. Taky koupím klidně horší minci, pokud ji ještě nemám. Určím si ji , zvážím, případně zbavím hrubých nečistot a raduji se. A až přijde čas, a budu mít lepší, tak ji ,i když s težkým srdcem, nabídnu dalšímu zájemci.

PEHU_

Uživatel
#200 - 16. 12. 2007, 16:45

Taky si klidně koupím i horší minci, pokud ji ještě nemám. Pokud následně seženu hezčí, tak jsem na tom stejně jako Topa. Co uchvátím už nenavrátím 😃

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.