Moderátoři: smith

Michaela

Uživatel
#151 - 23. 11. 2007, 17:05

Tomu se Archy říká po moravsku "jeden o vozách a druhý koz.ch" 😁
Jinak vám všem přeji pěkný večer. 😃 A nebuďte na sebe jako na cizí,vždyť jste tu všichni ujové a bratři. 😉

Archypov

Moderátor
#152 - 23. 11. 2007, 17:13

Michaela ale veď my nie sme na seba ako cudzí. 😉 Predsa môžeme rozbehnúť aj debatu ktorej baby nerozumejú, nie? 😲 🙄 😈 My sme tu jedna veľká partia ľudí, ktorí majú k sebe blízko, sme tu veľmi dobrí priatelia. Ale názory musí mať každý vlastné, ľudí s vlastnými názormi si vážim. No vidíš... ja o vozách a Ty o onóm... 😳 😆

grofik

Uživatel
#153 - 23. 11. 2007, 17:34
Tomu se Archy říká po moravsku "jeden o vozách a druhý koz.ch" 😁 Jinak vám všem přeji pěkný večer. 😃 A nebuďte na sebe jako na cizí,vždyť jste tu všichni ujové a bratři. 😉

Michaela určite nie sme cudzí na seba. 😉 Oprašujeme spoločnú históriu. 😃
Ja teda to vnímam pre niektorých samurajov prehlbenie poznania vlastnej histórie. 😆 😁

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

kacuro

Uživatel
#154 - 23. 11. 2007, 17:37

Archy, první svazek byl o dějinách před VM, druhý je o době VM, jsou to opravdu super knihy! všem doporučuji, napsal to Zdeněk Měřínský, nakl. LIBRI

Archypov

Moderátor
#155 - 23. 11. 2007, 17:45

Skúsim si to zohnať. To máš požičané, alebo sú to Tvoje knihy? Zajtra budem mať nejakú novinku o Václavovi III., poslednom Přemyslovcovi. Veľmi sa na to teším, o súmraku Přemyslovcov sa akútne potrebujem dozvedieť viac. Závidím vám chlapci, ja do desiateho decembra musím prečítať Simone De Beauvoirová - Druhé pohlavie, dva diely k jednej skúške. Sú to také feministické sračky až by jeden zaplakal. Radšej by som čítal Měřínského... 😞 😞 😞

kacuro

Uživatel
#156 - 23. 11. 2007, 18:14

koupil jsem si je, takovéto knihy si nepůjčují 🙂 ty musím vlastnit 😃

grofik

Uživatel
#157 - 23. 11. 2007, 18:23
koupil jsem si je, takovéto knihy si nepůjčují 🙂 ty musím vlastnit 😃

Oxeroxuj pre kolektív. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

kacuro

Uživatel
#158 - 23. 11. 2007, 18:40
Oxeroxuj pre kolektív. 😉

no jasný, je to jenom asi 1500 stránek 🙂

grofik

Uživatel
#159 - 23. 11. 2007, 19:00
no jasný, je to jenom asi 1500 stránek 🙂

Viem,ber to ako fór. 😁 😁
Dvakrát som sa dal nahovoriť oxeroxovať knihu super práca. 😃
Oliver je mladý plný elánu tak držím mu palce nech to vydrží aspoň do styridsaťpať rokov,potom to bude mať na háku. 😃 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

roland22

Uživatel
#160 - 23. 11. 2007, 20:05
Akože ktorých? Keď sme neustále boli pod cudzov nadvládov, tak sme už neboli Slovákmi? Vy ste na tristo rokov pod Habsburgovcami stratili svoju českú národnosť? Moderná historiografia hovorí o Veľkomoravanoch ako o priamych predkoch dnešných Slovákov a Moravanov. Toto nemám z vlastnej hlavy, dalo by sa s tým polemizovať, ale je to fakt, ktorý je momentálne uznávaný. Prvé zmienky o Slovákoch v latiských textoch (Slavi, Sclavi) sú naozaj veľmi staré, myslené na slovenské pomery. Ako Slováci sme boli známi ihneď po zániku Veľkej Moravy, pri bojoch sv. Štefana s odbojným Kopáňom pred r. 1000 bojovali na Štefanovej strane slovenské vojská slovenských veľmožov Poznana a Honta. Toto uznávajú aj Maďari, sami teda uznávajú existenciu Slovákov pri zrode Uhorského štátu, ktorý pôvodne vôbec nebol maďarským, ale multietnickým štátom, kde národnosť, či etnická príslušnosť nehrali žiadnu úlohu, úlohu hral stav.

tak veru, narody v dnesnom slova zmysle zacali vznikat koncom 18. storocia, stredoveky natio hungarica bol zalozeny na stavovskej prislusnosti 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.