Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
no ja to tak taky citil a tak sem to i napsal vyse. ale nechci, abych tuto predstavu vnutil ostatnim.
Moderátor
kacuro: ok, ale předpokládá to, že všichni kdo by mohli nabídnout organizaci akce budou chtít a mít možnost to uspořádat od pátku az do neděle (osobně bych se na to za takových podmínek asi vykašlal, protože v pátek toho v práci občas mívám hodně a nemůžu říct čtvrt roku dopředu jestli budu moct skončit brzo nebo si vzít dovolenou).
A pro organizátory je také dobré mít představu jestli bude nutné mít ubytování pro lidi z pátku na sobotu nebo ne apod.

Stačilo by něco jako tahle otázka:
Jak si představuješ časový rozsah akce?
a/ celovíkendová akce + pátek
b/ celovíkendová akce s přijezdem v pátek večer
c/ celovíkendová akce s příjezdem v sobotu ráno
d/ jen jednodenní akce
(e/ jiný - napiš jaký)
Registrovaný uživatel
tenzor #2452: Tohle bych vůbec naopak neřešil, moc velký výběr v těchto věcech většinou jak už tu padlo škodí.
Navrhoval bych se ptát na akci definovanou od soboty ráno(třeba se srazem někde v 9:00) a koncem pozdě večer či po vyspání v neděli ráno. Takže kdo bude chtít se individuálně mezi sebou domluví a sejde se či udělá program i na pátek nebo neděli, ale již sám za sebe individuálně. Neznamená to, že to nebude také realizovat třeba 1/3-2/3 účastníků. Nikomu se přece nebrání odjed kdykoliv či naopak si akci prodloužit.
Oliver - navrhuji řešit:
1/ místo a obsah akce (první hlasování)
2/ termín (druhé hlasování)
3/ ubytování či ostatní podrobnosti dle typu a místa akce
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
nejdříve bych řešil ten termín, protože kdybych zajistil místo a konalo by se to pak v termín, kdy nemůžu, celé se to zboří ...
Registrovaný uživatel
no nevím, ale typuji ze dost lidí bude termín vědět s větší jistotou stejně asi až 4-6 týdnů předem a první se bude rozhodovat asi dle konání akce.
Není provlém u hlasování o místu napsat u konkrétní akce, kdy případný hlavní zajišťovatel akce již dopředu nemůže.
Příklad(smyšlený):
Jáchymov / Most (zajišťuje Kacuro - nemusí se uvádět) zajišťovatel akce nemůže 5.7.-8.7. a sudé neděle v srpnu
Tábor / Suchdol (zajišťuje Korunka & Co. - nemusí se uvádět) zajišťovatel akce nemůže 1-10.srpen a liché soboty v červenci
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek: osobne nevim jak by vic informaci mohlo necemu uskodit, ale pokud si nikdo nemysli ze je to dobry napad, tak ok.. :)
Moderátor
Ještě k tomu "Nikomu se přece nebrání odjed kdykoliv či naopak si akci prodloužit." ... jasně a pořadatel bude vše zařizovat na pátek/neděli, protože o to třeba dva lidi projeví zájem? Zkus se vcítit do jeho situace, je sakra rozdíl naplánovat akci na jedno odpoledne nebo zařizovat ubytování, jídlo a program na více dnů.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Ještě k tomu "Nikomu se přece nebrání odjed kdykoliv či naopak si akci prodloužit." ... jasně a pořadatel bude vše zařizovat na pátek/neděli, protože o to třeba dva lidi projeví zájem? Zkus se vcítit do jeho situace, je sakra rozdíl naplánovat akci na jedno odpoledne nebo zařizovat ubytování, jídlo a program na více dnů.


t.j. dopředu je dáno, že mimo pořádaný den(SO ráno až NE ráno) si každý zařizuje vše "na vlastní triko sám" (nevylučuje soukromou dohodu s pořádajícím, která ale není jeho povinností !)
Pořadatel zajišťuje ofiko jen jednodenní akci !!!
To zda si nějaký zájemce zamluvý v okolí akce hotel na přespání pá/so za 5000Kč nebo tu noc přespí ve stanu, v autě, pod mostem či kdekoliv jinde je jen jeho věc, která je pořadateli akce zcela jedno. :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Sorry, ale kde je to napsané, že je to dopředu dáno? V tom dotazníku? Jestli ano, tak se omlouvám, to jsem asi přehlédl.
Registrovaný uživatel
tenzor: tak samozřejmě pokud se bude akce konat někde v restauraci, každý si může zamluvit penzion na kolik nocí chce. pokud to bude u někoho na zahradě, pak se může s domácím domluvit na tom, že by přijel už v pátek a rozbil třeba na zahradě stan ...

dracek: jinak si myslím, že přednostně by se mělo řešit datum konání, pak má každý dost času si přizpůsobit další program tak, aby mu to vyšlo. otázka místa už se předběžně řešila v prvním dotazníku. jsem mobilní a tak se můžu dostat kamkoli, i když bych tedy nerad jen někam na druhý konec republiky ... ten kdo není mobilní, může se k někomu připojit. jak už jsem psal, pokud se zvolí ten správný víkend, budu mít v autě 3 místa ...
Moderátor
shrnul bych nasledujici polemiku takto:

nikde sice neni psano, ze by to melo byt na dele jak jednu noc, ale uprimne si myslim, ze vetsina s delsi akci nepocitala a nepocita (ja to naznacil pri zduvodneni, proc jsem vybral So a Ne). pokud jste pocitali s necim jinym, opravte mne vy dalsi.

od poradatele se ocekava (bude-li vubec osoba poradatele existovat), ze zajisti misto konani, prostor k prenocovani a zakladni nalezitosti (wc, voda). nic vic. vse ostatni je nad ramec, neni to sponzor. zda se pripadne budeme chtit slozit a koupit pul selete nebo becku, je na pozdejsi domluve.

poradatel muze, ale nemusi, nabidnout ostatnim moznost drivejsiho prijezdu i odjezdu. toto vse je na dobrovolne domluve. muze tuto moznost avizovat dopredu, ale nemusi. muze ji napr. nabidnout jen uzsimu okruhu svych pratel.

pokud poradatel dopredu zna termin, kdy se jim avizovana akce poradat nemuze, tak to rekne hned. pozdeji si poradanim akce na sebe bere zavazek, ze udela vse proto, aby akci odvolat nemusel.

termin je nyni dulezitejsi nez misto konani. k mistu konani se jiz vetsina ramcove vyjadrila a ja ocekavam, ze prioritou je moznost setkani se s ostatnimi nez to, zda uvidim Pisek nebo Lopatu. pokud nekdo chce jet pouze na vylet, muze jet sam nebo s jednim dvěma kamarady a netreba o tom dlouze hlasovat a poradat to.

jedine co navrhuji v souvislosti s poslednim odstavcem je to, ze pokud treba nekdo chcete poradat vylet na zajimave numismaticke misto ci maly numismaticky minisraz, oznamte: tehdy a tehdy vyrazim od tama tam a tam, kdo chce, at se pripoji. tecka a zadne diskuse. to se ovsem netyka teto velke akce.
Moderátor
Uf, nevím jestli se vyjadřuju tak špatně nebo plácám nesmysly, nebo kde dělám chybu, ale zkusím ještě jednou vysvětlit o co mi šlo a pak už přestanu prudit:
Z nějakého důvodu se tady předpokládá, že akce bude oficiálně od sobotního do nedělního rána. To je sice pravděpodobné, ale může se vyskytnout případ, že někdo bude ochotný zorganizovat akci jenom v neděli (s ohledem na to že nejvíc lidí chce akci s návštěvou památek apod. bz to nebylo nic divného) a nebude chtít organizovat nějaké ubytování. Tím organizovat samozřejmě nemyslím za někoho objednávat ubytování a platit zálohy, ale minimálně zjistit možnosti (či případně ho zajistit sám u sebe), protože například akce na sobotu až neděli, kterou by si všichni odsouhlasili a následně by se zjistilo, že rozumné možnosti ubytování v dané lokaci neexistují, by asi nebyla nejlepší.
Čili pokud by tady někdo chtěl nabídnout zorganizování akce například jen na sobotu či neděli, tak je možné, že to po příspěvcích, že se automaticky předpokládá akce od sobotního rána do nedělního rána (možná u 90% lidí ano, bez toho dotazníku to jen těžko zjistíme), dělat nebude. Pokud to nevadí a je tu obecný konsensus, že to tak má být, tak ok.

Ohledně toho co psalo kacuro o přednosti termínu před lokací souhlasím, i když chápu, že je to takhle dopředu těžké - pokud to uděláme opačně, tak můžeme přijít o další možnost ve výběru akce.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 30. 3. 2013, 16:00. »
Moderátor
tenzor napsal
...může se vyskytnout případ, že někdo bude ochotný zorganizovat akci jenom v neděli (s ohledem na to že nejvíc lidí chce akci s návštěvou památek apod. bz to nebylo nic divného) a nebude chtít organizovat nějaké ubytování.


takovy clovek neni organizator. a celou akci netreba v tomto smyslu organizovat predem

tenzor napsal
Tím organizovat samozřejmě nemyslím za někoho objednávat ubytování a platit zálohy, ale minimálně zjistit možnosti (či případně ho zajistit sám u sebe), protože například akce na sobotu až neděli, kterou by si všichni odsouhlasili a následně by se zjistilo, že rozumné možnosti ubytování v dané lokaci neexistují, by asi nebyla nejlepší.


toto je v takovem pripade zalezitosti kazdeho na vlastni pest. neumim si predstavit misto v CR, ktere by do okruhu 20 km nemelo pripadny penzion s moznosti prespani tam a dopravit se pak na dane misto druhy den behem pulhodiny klidne pomoci busu ci vlaku jde. neni to duvod nekoho obtezovat prespanim, pokud to sam nenabidne

aby se tomu zabranilo, navrhoval jsem, aby lide nominovali mista na zaklade zkusenosti. protoze se tak nestalo, mozna budeme volit z pomerne uzkeho okruhu variant.

ostatne pokud si lide zvoli napr. Kromeriz, tak si take sami zajisti ubytovani. pokud nekdo z Kromerize bude ochoten, zajde max. do nejakeho vhodneho podniku a provede rezervaci. ja jsem toto ochoten udelat v Brne. nidke jinde se angazovat nebudu.

pokud nekdo chce, aby nejake misto melo vylozene sanci na konani, musi pro to neco udelat sam (napr. prislibit zarezervovani podniku)

tenzor napsal
Ohledně toho co psalo kacuro o přednosti termínu před lokací souhlasím, i když chápu, že je to takhle dopředu těžké - pokud to uděláme opačně, tak můžeme přijít o další možnost ve výběru akce.


vyber samotne akce by nemel byt tak dulezity jako moznost setkani samotneho, viz me nazory vyse. termin dulezity je.
Registrovaný uživatel
Až odhlasujete den a místo, tak teprve mohu zjišťovat jestli mohu přijet. Pracuji na směny a 7 a 8 jsou dovolené. Záleží na místě a čase setkání, pak teprve potvrdím či nepotvrdím účast.
Moderátor
jasny, pocitam, ze takovych zajemcu bude vic, kteri nevedi a pokusi se prizpusobit az konecnemu verdiktu. i proto bude dulezite to naplanovat jiz nyni, dostatecne dopredu.

prosim, nemusite se poustet do dlouhych diskusi, ale pripadne se alespon vyjadrete, pokud zde napr. tenzor nebo kacuro meli nejaky postreh a napad, s nimz se ztotoznujete, at to muzeme zohlednit. jinak pripominky tenzora ani kacura nepovazuji za pruzeni, kriticky pohled potreba je. pokud se ale neobjevi neco duleziteho, budu to tu mozna ponekud bezohledne a ne zcela demokraticky, za to ale systematicky, hrnout k nejakemu rozhodnuti. pokud se me pocinani nebude nekomu libit, rad iniciativu predam.

pokud se nikdo jiny nevyjadri a nebude pripominkovat terminy, ci pokud jednoznacne nezpochybni co bylo receno, vyhlasime dle navrhu tenzora nekdy v utery hlasovani o terminech dle prispevku 2446, tj. So/Ne.
Registrovaný uživatel
oliver: kdy dáš tu hlasovačku o termínech? :D jen jsem chtěl opět rozdmýchat diskuzi, aby to neusnulo ... ;)
Moderátor
diky! mea culpa! zvanim tu po foru a prace stoji!

jdu mrknout jak nam zkoncilo hlasovani a za chvili se ozvu
Moderátor
takze predne - uzavrel jsem hlasovani v predchozi ankete a pro uplnost zverejnuji vysledek hlasovani 24 respondentu - vybrane vysledky:

misto setkani (domluvili jsme se, ze je to zatim orientacni, presto to o necem vypovida) - 14 lidi kamkoliv v CR a 5 lidi pouze "Cechy a zapad Moravy" znamena, ze mame-li vyhovet vetsine (19 z 24), prunikem tohoto prani je v idealnim pripade "Cechy a zapad Moravy", nicmene na strane druhe 14 lidi pro jakekoliv misto v CR je take slusne:

Obrázek vložený uživatelem

termin setkani - v pruzkumu bylo naznaceno, ze by se melo jednat o "vikend", v dalsi diskusi to bylo na zaklade podnetu jeste dale dano k vyjadreni, zda by nekdo stal i o nevikendove terminy - ohlas zadny, tudiz pripravim dotaznik vyhradne na vikendy od konce cervna do zacatku zari. pokud budeme zase premyslet, co je vetsina, jsou to ti, kterym je to jedno plus zastanci cervence, tj. 15+5, coz je 20 z 24 lidi. uvidime, jak dopadne preferencni hlasovani (podle zde uvedenych informaci by mel zvitezit nejaky termin v cervenci):

Obrázek vložený uživatelem

forma setkani - toto pro mne bylo hned na zacatku velkym a pomerne prijemnym prekvapenim (sam jsem hlasoval jako minorita - ale bez problemu akceptuji navrhy ostatnich). vetsina (9+11 a ja se klidne i pridam, takze +1 dalsi) nechce proste posezeni v hospode, ale chce setkani pojmout aktivneji. snad se nam to podari, bylo by to fajn. o presnejsi forme rozhodneme v dalsich hlasovanich (az budeme znat termin):

Obrázek vložený uživatelem

co se tu neresilo, ale na co je treba myslet - partneri, pripadne i ratolesti. myslim, ze to bude zajimave zpestreni a ze je fajn nezavirat se pred pripadnymi prateli a sympatizanty ci nasledniky :D co je dulezite - 8 lidi chce brat partnera - toto samozrejme pocet ucastniku citelne navysi a budeme na to muset pri planovani myslet. v tomto ohledu se prosim chovejme ohleduplne a pokud mame v umyslu partnera, kamarada ci decko brat, tak to nahlasme, at mame kde sedet. predem upozornuju, ze na toto osobne dohlednu a bude-li omezeny pocet mist k sezeni, sedet budou jen ti, co byli nahlaseni (naprosto drsne bez ohledu na tehule, duchodce, decka, ZTP apod.)!

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Takze je zde hlasovani o terminech akce:

http://www.mojeanketa.cz/pruzkum/210026291/

Tam, kde nebude relevantni prezdivka z fora a potvrzeni na muj mail (obratem dostanete odkaz na prubezne vysledky), bude hlasovani smazano.

O co jde se doctete zde (vysledky pak prepracuji do anonymniho grafickeho vyjadreni, jake je uvedeno v tom odkazu)

prestoze se hlasovani o terminu uzavre za tyden, vyhlasim brzy jeste zavaznou nominaci mist konani, hlasovat se pak pozdeji bude pouze pro ta mista, ktera budou nanominovana! takze pozor, zatim neexistuje zadne nanominovane misto, bude treba ho znovu nanominovat.
Moderátor
a zde je druha anketka - nominace mista (lokality) setkani

http://www.mojeanketa.cz/pruzkum/210032801/

zatim je nanominovano jedine misto, o jehoz zajisteni jsem ochoten se dilem postarat (tj. Brno). prosim, budete-li neco vkladat, neuvadejte zadne vylozene osobni udaje. kdo vyplni prvni anketu, dostane mailem odkaz i na nominovana mista - vysledky. verejne to tu ventilovat nebudeme, protoze o nezvane hosty co? nestojime.

jinak jedno misto (napr. Brno) muzete nanominovat vicekrat s jinym programem. takze komu se muj navrh nelibi, nebude nic kritizovat a udela svuj (lepsi) protinavrh!!!

hlasovat se bude jen o tech lokalitach, ktere budou nanominovany (takze napr. pokud nikdo nenanominuje Kromeriz a nepromysli program, o Kromerizi se vubec bavit nebudeme!!!)

prosim ty, kteri nabidli moznost konani akce na jejich zahradkach (a to vcetne SR) nebo navrhovali napr. sklipek, at sva mista s klidem nanominuji. dotaznik byl sice omezen na CR, ale v teto fazi neni duvod se omezovat (pouze je treba myslet na to, ze nekteri dali najevo, ze tak daleko jet nechteji)

nominace uzavreme az den dva po ukonceni hlasovani o terminu - to proto, abyste pripadne mohli zvazit, zda vubec ma smysl nominaci provadet.
Moderátor
ti co vyplnili dotaznik na termin, obdrzeli email s odkazy na vysledky (prubezne), graficky doplnim pozdeji a interne.

prosim dalsi zajemce o sraz o hlasovani o terminy (viz prispevek 2469)

u nominaci mist jsem umoznil jedne osobe nominovat vice nez jedno misto. nominujici osobou by ale mel byt nekdo, kdo je schopen se ujmou alespon dilci organizace nebo musi zkusit dotycny nekoho ukecat (na mne to nezkousejte, nominoval jsem Brno i s programem), pro ukazku, jak by mela nominace vypadat, posilam ostatnim vzor. ucastnici budou moci hlasovat i na zaklade dojmu z navrzeneho programu, tudiz to nebude hura akce stylu: pojedme do Kotehulek a nasledne: tak vyhraly Kotehulky, ale kdo to zaridi?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
prosim Macamica a Lacewings o zaslani mailu, at jim muzu poslat vysledky a pripadne je obesilat i dalsimi zpravami (tedy pokud chteji)

k terminu se vyjadrilo 9 respondentu, nominovana jsou 2 mista (1x Brno, 2x Kromeriz, pricemz ani jednou ale neni nominujici v Kromerizi schopen nic zajistit - coz je malicko skoda)
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 4. 4. 2013, 20:59. »
Moderátor
Je možné se tu veřejně vyjadřovat k jednotlivým nominacím? Měl bych pár připomínek a dotazů k jednotlivým návrhům.
Registrovaný uživatel
Verejne by se tu asi mel resit bud jen termin, nebo jen misto, urcite ne dohromady.
Moderátor
principielne nejsem samozreejme vubec proti - po domluve mohu udelat to, ze nejakou nominaci smazu a bud puvodni autor nebo inovator ji zada znovu (resp. opacne, zada se nova a stara se smaze)

dulezite je ale pri kritice si uvedomit toto:
1) bud nominator kritiku uzna a nominaci prepracuje
2) kritik zada nominaci svoji (a puvodni zustane nebo se smaze - dle situace a dohody)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1