Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Garfield52

Uživatel
#11 - 27. 7. 2016, 16:56

Ceny jsou od NIC do půl milionu. 🙄 😈 😈

xjert01

Uživatel
#12 - 27. 7. 2016, 17:09

Sam jsem osobne na aukci CNS jeste nebyl, ale pokud jsem spravne informovan drazit mohou pouze clenove. Vstup by mel byt povolem clenum CNS ci jako doprovod clena. Do jako miry se toto pravidlo uplatnuje v praxi netusim. Nemel by ale byt problem nekoho pozadat ci se stat clenem CNS...

Adalbert

Uživatel
#13 - 28. 7. 2016, 08:39

V sobotu bude velká burza všeho možného starého v Chotusicích u Čáslavi. Pár stovek pražských grošů tam na prodej bude. Jezdí tam prodávat zkušení numismatici i různí starožitníci. Chce to dobrou lupu a budete mít na celé dopoledne o zábavu postaráno.
Pustí tam každého zaplatí vstupné.
Adalbert

korunka

Uživatel
#14 - 29. 7. 2016, 22:20
Výborným stavem jsem myslel stav, který ve sbírce nebude dělat ostudu. Ideální by bylo, kdyby taková sbírka byla do budoucna prodejná. Otázkou je, zda se, třeba za deset let, budou mince ještě sbírat (vzhledem k tomu jaké množství transakcí se dnes provádí bezhotovostně). Na nákup nespěchám, nechci se přehazovat s lidmi, kteří mají tlustou peněženku. Nakonec to vypadá, že Aukro je jedno z nejhorších míst, kde pražské groše kupovat. Pokud se tam průměrně zachovalé groše prodávají za nadprůměrné ceny nemá moc smysl se tam něco snažit kupovat. Padl tady názor, že je možné groše kupovat na sběratelských burzách. Tyto burzy jsou pouze pro členy ČNS nebo se tam jako nečlen mohu dostat? Existuje nějaký soupis kdy a kde se takové burzy konají?

Tohle je přece koníček, záliba, srdcová záležitost... staré mince se budou sbírat stále,...

xjert01

Uživatel
#15 - 30. 7. 2016, 10:01

Neni mi uplne jasne jaky vliv by mela mit metoda platby na sbirani stredovekych minci. Maximalne si mezi sebou budou sberatele platit za transakce kartou🙂...

Lopez1506

Uživatel
#16 - 4. 8. 2016, 04:52

Ono Ventu nakonec stejně zjistíš že ti navzdory příspěvkům výše nic jiného nezbyde,než sledovat evropské,či alespon tuzemské aukce,a o minci o kterou budeš mít zájem prostě svést"boj".
Občas neškodí projet i aukro,vyskytne se zde čas od času i pěkný a vzácný kus,který občas i unikne širší pozornosti..ale to už se z větší části netýká grošového období..
V případě nákupů na aukru už by ale bylo žádoucí aby se dotyčný v numismatice kapku orientoval,a o mincích něco věděl.

Čekat že ti někdo nabídne na burzách či aukcích ČNS výbornou zachovalost za babku......nejsem sice členem už dlouhou řadu let,ale mám takové nějaké neblahé tušení,že než se tak stane,budeš mít delší vousy než člen ZZ Top...
Takže..good luck!

taho

Uživatel
#17 - 4. 8. 2016, 14:52

Pro Lopez1506:
Tvoje odpověď se dá v současném sběratelství považovat za definici.

Garfield52

Uživatel
#18 - 8. 9. 2016, 09:46
Neni mi uplne jasne jaky vliv by mela mit metoda platby na sbirani stredovekych minci. Maximalne si mezi sebou budou sberatele platit za transakce kartou🙂...

Ivánku, kamaráde, za dvě flaše borovičky! 😃 😋 😈 😈

Lopez1506

Uživatel
#19 - 14. 10. 2016, 07:16

Tak Ventu,ted si můžeš to obrácené"Z"koupit u renomované slovenské společnosti 😃
Volačka 300 eur..
Tady už bude snad vše v pořádku...zde je zachovalost About EF/About EF ...

Foto pro srovnání z mé aukce na Aukru+foto z nadcházející aukce Macho a Chlapovič..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

elsky

Uživatel
#20 - 14. 10. 2016, 09:12

Šel nedávno z Allegra..

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Výročí spojů - čistá - č. 2026-2028

Výročí spojů - čistá - č. 2026-2028

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy POMfila SR - ročník 2006, zákl. verze - (4), vč. zesílených obalů

Albové listy POMfila SR - ročník 2006, zákl. verze - (4), vč. zesílených obalů

Cena: 42,- Kč

Přejít na eshop
Obaly na dopisnice C6 - Leuchtturm - HP 30

Obaly na dopisnice C6 - Leuchtturm - HP 30

Cena: 259,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 796

NSR - čistá - č. 796

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Marty McInnis - 233

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Marty McInnis - 233

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Sport - olympijské hnutí - čistý - č. 2663-2666

Sport - olympijské hnutí - čistý - č. 2663-2666

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky 1970 - čistá - č. 1868

Den čs. poštovní známky 1970 - čistá - č. 1868

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Krásy naší vlasti - č. 429-430 -  razítkovaná

Krásy naší vlasti - č. 429-430 - razítkovaná

Cena: 28,- Kč

Přejít na eshop