Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » autor obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

autor obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o identifikaci autora díla podle jeho monogramu. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Milý pane, daleko obvyklejší je určovat a hodnotit výtvarní dílo podle jeho vzhledu a nikoliv podle monogramu, který zvládne každý "jouda". Nevystavíte-li zde celý obraz, nikdo se tady "grafologií" zabývat nebude...
Registrovaný uživatel
Bohužel nemám prozatím příliš dobré fotky obrazů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaká je to technika? Na první pohled to nevypadá špatně...skoro bych hádal, že nejde o signaturu, ale nějakou "značku", která s obrazem (jeho původem) nemusí mít nic moc společného... Vzdáleně něco podobného jsem kdysi taky získal a když jsem se "odpoutal" od "značky" v horní části díla, tak z toho byl při důkladné prohlídce pod rámem Salvador Dalí ;)
Registrovaný uživatel
Značka namísto podpisu, to by mě nenapadlo :). Obraz budeme "odstrojovat" od rámu až za několik dní. Napíšu pak více o technice a podkladu.
Moderátor
Než to odstrojíte, mrkněte nějakou silnou lupou či makro-fotem, jestli nejde o nějakou formu tisku či reprodukci. Pak by odstrojování byla zbytečná námaha a ztráta času...
Registrovaný uživatel
Obraz je olejomalba na dřevo. Na zadní straně je německy napsáno obyčejnou tužkou "Originál olejomalba". Rozhodně nejde o tisk. Bohužel žádné jiné jméno, podpis ani nápis na obraze nebyly. Rám je nějaká forma sádrového odlitku. Velikost obrazu bez rámu je 31 x 20 cm.
Registrovaný uživatel
trochu lepší foto obrazů

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mně ten nápis či "podpis" připadá jako v azbuce... V "klasice" nejsem moc doma, ale obraz bych tipoval na neznámého "holanďana"... Že by někotorij savětskij saldat, posle vtaroj miravoj vajny, sdelal "joke"?;-)
Moderátor
Jediné co tam vidím já, je bordel na stole.
Registrovaný uživatel
Brunck, s hackom/dvojbodkou nad u ? =Bruenck?
inak tie obrazy sa mi pacia. ta rukavica na tom druhom je dobra : )
zaujimalo kolki si vobec vsimli ze ide o 2 rozdielne malby..
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 13. 6. 2011, 22:06. »
Registrovaný uživatel
jedine co je rovnake je stol (ktory vlastne nevidno) a cervena zaclona.
vsetko ostatne je rozdielne- obrus, vitraz okna, luster, pozadie, bordel na stole..
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » autor obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1