Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 227 228 229 230 231

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Barbare, pred moc rokmi, to som ešte sem tam čosi kúpil cez aukro, teraz už zásadne nič, som platil chlapovi z Prahy hotovosťou v liste. Žiadna zaujímavá suma, sa mi marí cca 300 CZK, mi napísal, že nič nedošlo....prečo som to tak robil je v zásade jedno, povedzme mladicka nerozvaznost :)
Tak som poslal znova s tym, ze ma odrbal. Potom som nad tým rozmýšľal a prišiel som k tomu, že máme rovnake šance na odrbanie sa navzajom.no a nič zásadné tým vlastne nechcem povedať, len niekedy sa veci môžu zdať inými, ako naozaj su
Moderátor
arc napsal
taky píšu podobnou zkušenost a že to byl podvod, ale osočení o neodeslání mě vytáčí ještě teď

proč by se měla ta možnost rušit? taky si občas něco nechávám poslat obyčejně, ale nikdy by mě nenapadlo osočovat prodejce, že danou věc neodeslal; s místními doručovateli jsem nadmíru spokojen, ale problém je v tom, že zásilka putuje přes několik míst a klidně se s ní po cestě může něco stát a v případě obyčejné (nesledovatelné a nepojištěné) zásilky s tím musím počítat a ne se hned rozčilovat na prodejce - nemusel nic poslat, ale dal komentář (navíc by se mu vážně vyplatilo kvůli těm pár korunám)


Arc já byl také spokojen až doposud.
Pochopte, že oba prodejce i kupující se vystavují riziku, pokud při nedoručení nelze věc prokázat.
Prodejce se vystavuje problémům s osočování a negativum a kupující,že mu zboží nedorazí a dalším komplikacím, tudíž prodejce by neměl nadále nabízet poštovního holuba (obyčejné psaní)navíc s popisem kolik zboží unese..
Osobně jsem to řešil skoro týden s Akurem, jelikož zpráva kterou na Aukro zašlete je vám zpětně z odpovědí zaslána pouze jednou za den, což je další chytrá strategie Aukra,jak odrazit případné stížnosti a vůbec bych se nedivil, že nakonec to bylo Aukro, které přinutilo prodejce k zrušení nabídky obyčejného psaní, těžko soudit..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 23. 7. 2024, 19:30. »
Registrovaný uživatel
Lidé se odrbávali od nepaměti, jen to v dřívějších dobách bylo trošku vymahatelnější. Dnes soudruzi policajti raději tu pomyslnou hranici pravidelně zvyšují, aby náhodou neměli moc práce. Myslím tím tu částku,která je hraniční mezi přestupkem a trestním činem. Nebude dlouho trvat a bude to 100 000Kč a potom si všichni můžeme akorát stěžovat na lampárně, protože ceny se valorizují a objasněnost taky má na všechno vliv.
Registrovaný uživatel
Nechci se přidávat na ničí stranu, ale v podstatě od samého začátku jde jen o to, že prodejce lehce udělil hodnocení po 3 dnech aniž by vyčkal reakce kupujícího. Za prvé to může znamenat, že peníze dostal a zásilku odeslal a za druhé to může znamenat vlez mi na záda, prachy mám.
Bohužel je to riziko obou stran.
Pokud koupím minci za pár korun a ta možnost tady je, taky si ji nechám poslat obyč. poštou. Je to moje riziko.
Já toto neumožňuji a tím se snažím riziko zrušit.
Bohužel se mi taky stalo, že doporučený dopis několikrát nedošel. Jednou jsem to řešil přes ČTÚ, a poté vždy jako reklamaci na poště. Vždy zaplatili víc nežli já.
Také se mi stalo, že doporučený dopis došel až po 21 dnech, bohužel došel :D
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Registrovaný uživatel
martinvon napsal
Bohužel se mi taky stalo, že doporučený dopis několikrát nedošel. Jednou jsem to řešil přes ČTÚ, a poté vždy jako reklamaci na poště. Vždy zaplatili víc nežli já.

jenom je potřeba si dávat pozor na to, co se uvede jako obsah zásilky, někdy vrátí pošta pouze poštovné, ale paušál za ztracenou zásilku už ne, protože v zásilce bylo zboží, co se doporučeně nemůže posílat
Registrovaný uživatel
arc napsal
martinvon napsal
Bohužel se mi taky stalo, že doporučený dopis několikrát nedošel. Jednou jsem to řešil přes ČTÚ, a poté vždy jako reklamaci na poště. Vždy zaplatili víc nežli já.

jenom je potřeba si dávat pozor na to, co se uvede jako obsah zásilky, někdy vrátí pošta pouze poštovné, ale paušál za ztracenou zásilku už ne, protože v zásilce bylo zboží, co se doporučeně nemůže posílat

Nemusím uvádět nic, existuje zákon o listovním tajemství a ten musí dodržovat i česká pošta :mrgreen:
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 227 228 229 230 231

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1