Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Antonín SLAVÍČEK-signovaný Ofsetový tisk

Vykupminci.cz
Numisargo

Antonín SLAVÍČEK-signovaný Ofsetový tisk

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Před několika dny se mi dostal do ruky rámovaný asi ofsetový tisk s námětem známého galerijního díla A.Slavíčka,tisk pochaází pravděpodobně z 60.let a je tužkou,v pravé dolní části podepsán(nepochybně)autorem Ant.Slavíček.
Dosud jsem se s ničím takovým nesetkal,má někdo nějakou podobnou zkušenost se signací tohoto autora u jiných tisků.
Druhá má otázka zní:Jde takovéto,,dílo,,nacenit, případně jakou má tento tisk pravděpodobnou hodnotu?Děkuji Fpředem všem za radu a rozumný názor. Děkuji Fire
Registrovaný uživatel
Antonín Slavíček zemřel v roce 1910...Jestli jste se nepřepsal a nechtěl napsat "Jan Slavíček".Ale i kdyby to byla reprodukce podepsaná Janem Slavíčkem , zvedne to její cenu jen o pár stokorun....
Registrovaný uživatel
Děkuji za upozornění,pochopitelně že jsem se upsal a neuvědomil si to!Samozřejmě že jde o Antonína Slavíčka a jeho,,přesignování,,tisku orig.díla.Tisk lze datovat okolo roku 1900.Ještě jedenkráte Vám děkuji za Vaši všímavost a info.Fire
Registrovaný uživatel
Někdy se z těch příspěvků řádně zamotá špekulice 🙂
Registrovaný uživatel
V roce 1900 ale žádný offsetový tisk neexistoval.

Tato technologie, byla lidem hrajícím na klapkobřinkostroj a používajícím čistonosoplenu, zcela neznámá.
Registrovaný uživatel
Fotografie díla a podpisu by nebyla? Jenom pro dokreslení celé diskuze?
Registrovaný uživatel
Pokusím se o nahrání foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A Vy už jste někdy někde viděl takový jeho podpis na nějakém jeho díle?
Registrovaný uživatel
Jde o reprodukci obrazu Betlém u Hlinska (1903-04). Originál je signovaný perem vlevo dole. Kdo, proč a jak přidal na reprodukci vpravo neautorský podpis bílou barvou netuším.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Antonín SLAVÍČEK-signovaný Ofsetový tisk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1