Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Vykupminci.cz
Numisargo

Antika

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 86 87 88 89 90

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nic vzácného tam nevidno.
Shrnul bych to jako soubor denárů v dosti podprůměrné kvalitě zahrnující různé císaře a císařovny během cca.100 let.Tedy od Vespasiana po Marka Aurelia.
No,jako lot by na Aukru pár tisíc zřejmě udělali.
Registrovaný uživatel
Děkuji Lopez, předám dál.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím může mi někdo poradit původ cenu a zda může být že zlata dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Si tu novy,takže mincu fot celu a zaostrit.Zlata nie je .
https://drouot.com/de/l/20579103-romische-kaiserzeit-marcus-aurelius-161-180-n-chr-sesterz-o
_______________
Registrovaný uživatel
Byla by to celkem vzácná mince , kdyby se jednalo o originál.Bohužel originál to není ....
Registrovaný uživatel
Ahoj, poradil by mi někdo / neb nemám literaturu / jaké mincovny v antice existovaly na území dnešního Chorvatska? Některé znám, ale rád bych si doplnil vzdělání.
Děkuji
Registrovaný uživatel
Jestli se nepletu, tak jen Siscia a Sirmium (dnesni Sisak a Sremska Mitrovica). Tesne vedle je jeste Aquileia v Italii a pak az nekde v Recku.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 16. 9. 2024, 21:56. »
Registrovaný uživatel
Mozna jsem mel napsat, ze oficialni stale. Pak byly jeste takove ty divoke docastne jako Carnuntum (jestli to uz neni mimo Chorvatsko) a pod. Proste tam kde se objevil nejaky usurpator nebo kempovali legionari :)
Registrovaný uživatel
Carnuntum je Rakousko, mezi Vídní a Bratislavou. Sirmium je v Srbsku.

Z "divokých" se mi v Choprvatsku vybavuje Salona - Split, kde až za Byzance razil mince Belisar/Justinián pro válku s Ostrogóty.
Takže ať hledám, jak hledám, když bych chtěl jen a pouze stálé v Chorvatsku, nevím o jiné než o Siscii.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 86 87 88 89 90

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1