Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 10 Kčs 1960 varianty

Vykupminci.cz
Numisargo

10 Kčs 1960 varianty

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jsou, prosím, známé varianty 10 Kčs pokud jde o papír? Nemyslím "mokrý"/"suchá" měditisk, o těch vím.
Tady jsou dvě bankovky s. E, obě ve stavu UNC (mimochodem - v katalogu vidím s. E jen perforovanou, ale já je mám neperforované, uvítám odhad ceny ve stavu UNC, v ukončených aukcích jsem našel nejlepší ve stavu 1), jedna o poznání tmavší než druhá. Nejde mi to dobře nafotit, ale v albu je to vidět velmi dobře. Na fotce jsem si naopak všiml výrazně větších "teček" v podkresu (u té "tmavší", která je nahoře) ve srovnání s tou světlejší.
Z mého pohledu je to markantnější, než např. varianty "žlutý papír" u 200 Kč 1993, resp. 20 Kč 1994.
Je to známá varianta? A jaká by mohla být cena?
Předem děkuji za Vaše odpovědi a názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Jemné odstíny papíru u tohoto typu bankovek - 10 Kčs 1960 - jsou běžné, nejedná se o žádnou vzácnou variantu. Tyto bankovky byly tištěny po určitých časových etapách a tudíž dodávky a šarže papírů nebyly dokonale stejné.Přikládám tabulku pro přehled o tisku této bankovky. Co se týče perforace, katalogy uvádí tento typ pouze neperforovaný, výjimka je u katalogu Aurea- P.Hejzlar, který se zabývá perforacemi. Bankovka typu 10 Kčs 1960 nebyla nikdy perforována pro sběratelské účely, pouze existují tzv. bankovní vzory - SPECIMEN. Do prodeje byly uvolněny z ČNB nevyužité zásoby až v roce 2004 pouze v neperforovaném stavu. A je zajímavé,že prodávané 10 Kčs 1960 měly serie L, která byla jako tzv. suchý hlubotisk tištěna jako první v letech 1966 - 1969.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pavel 1045 napsal
Jemné odstíny papíru u tohoto typu bankovek - 10 Kčs 1960 - jsou běžné, nejedná se o žádnou vzácnou variantu. Tyto bankovky byly tištěny po určitých časových etapách a tudíž dodávky a šarže papírů nebyly dokonale stejné.Přikládám tabulku pro přehled o tisku této bankovky. Co se týče perforace, katalogy uvádí tento typ pouze neperforovaný, výjimka je u katalogu Aurea- P.Hejzlar, který se zabývá perforacemi. Bankovka typu 10 Kčs 1960 nebyla nikdy perforována pro sběratelské účely, pouze existují tzv. bankovní vzory - SPECIMEN. Do prodeje byly uvolněny z ČNB nevyužité zásoby až v roce 2004 pouze v neperforovaném stavu. A je zajímavé,že prodávané 10 Kčs 1960 měly serie L, která byla jako tzv. suchý hlubotisk tištěna jako první v letech 1966 - 1969.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Děkuji za odpověď.
Mimochodem, jak jsem psal, jde o bankovky stejné série, podle seznamu obě tištěny v roce 1984. A ten rozdíl mi přijde opravdu poměrně výrazný (výraznější než u zmíněných variant "žlutý papír" u českých bankovek).
V každém případě děkuji za vysvětlení.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
totez je typicke u protektoratnich bankovek ruznych nominalu - tmavy a svetly papir

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 10 Kčs 1960 varianty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1