Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Varianty 100 Kčs/1961

Vykupminci.cz
Numisargo

Varianty 100 Kčs/1961

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Vážení,
určitě sbíráte 100 Kčs/1961 dle variant (asi nejlépe a nejúplněji uvádí Bajer). Obecně vzato se jako nejcennější varianta posuzuje série B41 - B60 (vytištěno suchým měditiskem č. 00001 - 130000). Nicméně nejsou vzácnější náhradní série D52 a D53 (obdoba sérií Z pro bankovky vzoru 1993), eventuálně varianta X25 - 48 (ve variantě s vodoznakem hvězda v listu a secesním číslovačem POUZE 000001 - 040040, čili jen třetina počtu série B41 - 60)?

Jen pro upřesnění - já mám ve sbírce všechny vyjmenované varianty dle Bajera (celkem 23 vyjmenovaných variant dle písmen, číslovačů, náhradních sérií...), chybí mi jen ta B41-60, série D51,D52 a D53.
Moderátor
trochu si přihřeju polívčičku :)

historie 100 kčs 1961

Acme ty to sbíráš po všech sériích ?
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 13. 1. 2011, 11:57. »
Moderátor
Šenfi napsal
trochu si přihřeju polívčičku :)

historie 100 kčs 1961

Acme ty to sbíráš po všech sériiích ?


Jo jo, článek znám, líbí, tak se bude jistě líbit i ostatním ;-)

Nesbírám to vyloženě po sériích (abych měl celočíselnou řadu pro každé písmeno), ale po typech, co uvádí Bajer. Přikládám svůj papírek, kde mám jednotlivé vypsané (tužkou), vedle vždy záznam, kterou mám (omlouvám se za kvalitu, ale je to pro osobní potřebu, tak to neni nějak nóbl)

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 28. 6. 2009, 21:30. »
Moderátor
a co polohy vodoznaků ?
ono sbírat tuhle bankovku po sériích je skutečně na Bohnice :)
varianty číslovačů, kolky, vodotisky, skryté série, such/mok měditisk až jde z toho jednomu hlava kolem
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 28. 6. 2009, 21:35. »
Registrovaný uživatel
clanek se libi , ale nelibi se , ze su stranky na sirku vecsie ako moj monitor :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
tak si kup širokoúhlej a zahoď tu starou herku :)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 28. 6. 2009, 21:54. »
Moderátor
já jsem si zde vytyčil hranici (zatím) nasbírat série. Vodoznaky a skryté (když uvážíme i varianty, kdy jsou tyto neviditelné zapomenuty - takže chybotisky; už se to tu diskutovalo) to už je fakt širokopásmo + by člověk furt musel být vyzbrojen uv-lampou (nebo koukat proti světlu).

A co myslíš s těmi čísly? Není ta X v té kombinaci vzácnější než to Béčko?
Moderátor
u X myslíš I. vs II. vyd. kde jsou rozdíly s neviditel. sériií ?
Mně příjde spíš horší sehnat ty první B a C- čkový série, ty X- ka jsem třeba kupoval u Šestáka s tím, že jsem mu už přímo v objednávce napsal co hledám a ty novější série od 70-tých let měl skoro všechny.

Docela obdivuju, že nev. sér, vidíš proti světlu, já žiju na úpatí hor a co jsem zkoušel, tak jsem jí pozoroval jen v zimě, v létě si můžu oči vykoukat a stejně nic nevidím :D
Moderátor
Šenfíku - ty zas nečteš pořádně - nemyslím neviditelné série ale, ten počet u suchého měditisku (série B41 - B60 (č. 00001 - 130000) a X ve variantě s vodoznakem hvězda v listu a secesním číslovačem X25-48, POUZE 000001 - 040040, čili jen třetina počtu série B41 - 60. A krom toho ty série D52,D53 (co byly jako náhradní - těch je taky málo).

Proti světlu na neviditelné nekoukám - proti světlu koukám na vodoznaky. Na neviditelný koukám přes UV lampu ;-)
Moderátor
jo táák, už chápu. To víš je skoro půlnoc a Šenfik už pomalu usíná :D

Ono jich sice bylo vytištěno míň, takže jsou vzácnější, ale zase je tu šance, že je seženeš od centrálky. B-čka tištěný do toho 65. už jsou zase většinou za ta léta pěkně zplundrovaný. Ale pořád je to zhruba 750 000 ks B21-40 oproti 40 000 ks X 25 - 48

Ale jestli se ti špatně sháněly, je to možný. Já to sbírám stejně jako ty podle Bajera, varianty + rozmezí sérií. Ty novější jak jsem psal jsem sehnal bez problému na jeden nákup, ale třeba jsem měl jen štěstí :)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 28. 6. 2009, 23:16. »
Registrovaný uživatel
a že jsem tak smělí, u Šestaka je kde?:)
Registrovaný uživatel
malinko vylepším acmeho tabulku

Obrázek vložený uživatelem


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkná tabulka...
Když tu padaly informace o způsobech náhrady za zmetky, víte něko jak je to řešeno v současnosti??? :)
Moderátor
Dnes se zmetky asi netisknou ;-)

Ba ne, napadá mě, jestli to není výsada jiných tiskáren, eventuálně ještě jedna možnost - bankovky emise 53, 100/61 a emise 1993 byly tištěny v zahraničí (Rusko, Anglie). My jsme si objednali vždy nějaký počet kusů. Oni tedy museli nahrazovat zmetky. Pokud si to tisknem sami, tak asi nemusíme dotiskávat náhrady, stačí vykázat ztrátu a načít novou sérii (je to napsané zběžně, ale asi chápete mou myšlenku)
Registrovaný uživatel
Acme tak jsem nakoukl i do této diskuse a chci se zeptat,jestli už máš tu s. B 41-60.Možná bych našel nějakou navíc,ale není ve stavu UNC ,ale zhruba pěkná 2.
Registrovaný uživatel
mám B47 taky 2 (spíš horší ), dlouho jsem neměl žádnou...
Registrovaný uživatel
Sice mám UNC, ale zase jenom G57 :mrgreen:
Registrovaný uživatel
dnes jsem sehnal poslední kousek 100 Kčs 1961 ve stavu UNC a to právě zde diskutovanou s. X 39 č. 026550 !!! Dost dobrý kup.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
> trava > gratuluji! nic bych zato nedal, že časem po téhle variantě bude obdobná poptávka jako po tom cennym béčku. Jen se zeptám - z nějaké burzy, aukce, nebo náhodný kup?
Registrovaný uživatel
Včera na Aureii, ji tam našel v předsálí! ;) Jinak, acme2000, vybírám omluvenky za včerejší nepřítomnost na aukci! ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 25. 4. 2010, 14:50. »
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
> trava > gratuluji! nic bych zato nedal, že časem po téhle variantě bude obdobná poptávka jako po tom cennym béčku. Jen se zeptám - z nějaké burzy, aukce, nebo náhodný kup?
Správně včera náhodou na Aurei. Musím se přiznat, že jsem se tentokrát soustředil na různé varianty novějších bankovek. Ale nedoufal jsem ,že koupim tohle. Koupil jsem i B 57 ale stav 2-3, ale za 20 Kč myslím taky dobré. A ještě třetí kousek 2 K 1918 tzv. tlusté C stav pěkná nulka.
Moderátor
Hmm, já včerejšek musel věnovat rodině (tak jestli se to bere jako omluvenka? :-)). Každopádně, nevěděl jsem, že v předsálí se dá taky natrefit na takovýhle věci (teda vlastně jsem nevěděl, že tam nějaký předsálí vůbec je). ta B57 za dvacku... to je taky dost dobrý
Registrovaný uživatel
Taky jsem byl na Aurei poprvé. Bylo tam zhruba 10 prodejců bankovek, což je vcelku slušné. Holna, Karasiewicz, Notafilie, p. Vojta, nějací slováci a td.
Registrovaný uživatel
Dnes jsem sehnal další kousek do souboru 100Kčs 1961 a to náhradní s.D !!!Sice není v UNC / pěkná 1/ ale za 70,- Kč myslím dobrý. :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
JHKR mohu se zeptat na původ zveřejněné tabulky o sériích 100 Kčs 1961.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Varianty 100 Kčs/1961

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1